Zaev: Për platformën e shqiptarëve, pas mandatit

 

Kreu i LSDM-së Zoran Zaev njoftoi se shumë shpejt do të shpalosë qëndrimin e partisë së tij për formimin e Qeverisë së re dhe për platformën e përbashkët të partive shqiptare. Sipas tij, platforma është bërë për mandatarin që aktualisht është Nikolla Gruevski. Zaev tha se shpreson se Gruevski nuk do të mund të formojë qeveri për shkak se shumica e qytetarëve zgjodhën ndryshime.

Alsat-M