Zbulohet formacioni i Shqipërisë kundër Maqedonisë (Foto)

Maqedonia dhe Shqipëria do të përballen të martën nga ora 20:45, në Strumic, në kuadër të eliminatoreve për Botërorin ‘Rusia 2018’

E përditshmja sportive shqiptare, Panorama Sport, ka zbuluar formacionin e mundshëm të Kombëtares shqiptare, përcjell Express.

Në ndeshjen ndaj Maqedonisë, Kombëtares shqiptare do t’i rikthehet sulmuesi elbasanas, Aramndo Sadiku, i cili ndaj Lihtenshtajnit mungoi shkaku i lëndimit.

Kurse, për një vend në formacion, pas rikthimit të Sadikut, do të lujftojnë Eros Grezda dhe Arzdrn Llullaku.