Zelanda e Re tronditët nga një tërmet i madh

Shërbimi Gjeologjik i SHBA-së njofton se tërmeti që goditi Ishullin Jugor ishte i përmasave 7.4 magnitudë, transmeton Express.

Christchurch në jug të bregdetit të Ishullit Jugor është ende duke e marrë veten nga tërmeti i vitit 2011, ku u vranë 185 persona dhe u shkatërruar qendra e qytetit.

Nuk raportohet për viktima apo dëme./Express/