Zhduket krahu i djathtë i Gruevski, Аmdi Bajram (Foto)

Lideri i romëve të Maqedonisë, Аmdi Bajrami ka kohë që nuk është shfaqur në media. Pas dështimit të planeve të tij për formimin e qeverisë me VMRO-së dhe futjen e liderit të LSDM-së, Zoran Zaev në kafaz, ai nuk dihet se ku është strukur, shkruan agjencia e lajmeve INA.

Derisa politikani rom është zhdukur, rrjetet sociale kanë filluar të postojnë foto duke bërë shaka me të.  Në një foto që po shfaqet më shpesh në rrjetet sociale ai duket ulur në një from me kuror mbreti në kokë. (INA)
18222540_1055784081222613_4741720263410030559_n