Ziadin Sela del prej spitali (VIDEO)

Siç mëson portali Antpress, Zaidin Sela sot do të lëshohet për kurim shtëpiak, pasi siç thonë edhe mjekët që janë përkujdes për të, gjendja e tij shëndetësorë është  përmirësuar dukshëm.

Pas ngjarjes së 27 prilli që ndodhi në Kuvendin e Maqedonisë, ku shumë huliganë iu vërsulën dhe sulmuan në mënyrë më barbare deputetët e mazhorancës, ku më shumti që u lëndua ishte deputeti i Aleancë

s dhe njëherit kryetari I LR-PDSH Ziadin Sela, njofton Antpress.mk

Lideri i LR-PDSH Ziadin Sela disa ditë qëndroi në Spitalin e Shkupit dhe më pas për shkak të sigurisë dhe kushteve u transferua në spitalin Klinik të Tetovës, ku u kujdesën mjekët më të mirë shqiptarë për shëndetin e tij gjatë këtyre ditëve./Antpress/.