Ziadin Sela i kthehet realitetit të ri politik të bisedimeve për qeverinë e re të Maqedonisë

 

Ziadin Sela, kryetar i LR-PDSH-së, si edhe deputet i Aleancës për Shqiptarët, do të mbajë sot një konferencë shtypi, ku pritet që të flet rreth asaj që ndodhi në Kuvendin e Maqedonisë, më 27 prill të këtij viti, përcjell Telegrafi Maqedoni.

 

Sela ishtë ndër deputetët më të përgjakur në këtë natë, kur protestuesit u futën lehtësisht në Kuvend dhe sulmuan deputetët e shumicës parlamentare, si edhe gazetarët.

Personat që janë përfshirë në incident tashmë kanë marrë 30 ditë paraburgim dhe akuzohen për vepër penale të tentimit të vrasjes./