Zyrtare: Këta janë ministrat e AAK-së

Pal Lekaj i AAK-së, në një prononcim për “Gazeta Blic”, ka konfirmuar se ai do ta drejtojnë Ministrinë e Infrastrukturës, ndërsa Rrustem Berisha do jetë në krye të Ministrisë së Forcës dhe Sigurisë së Kosovës.“Unë do të drejtojë ministrinë e Infrastukturës, ndërsa Rrustem Berisha atë të FSK-së”, ka thënë shkurt Lekaj për Gazeta Blic.Ndryshe, I mandatuari për kryeministër Ramush Haradinaj ka thënë dje së shpejt do t’i bëjë publik edhe emrat që do ta përbëjnë Qeverinë e tij.