Zyrtarë të VMRO-së paralajmërojnë protesta masive (Foto)

Sot në ora 17:00 është paralajmëruar protesta e OBRM-PDUKM-së me arsyetimin ”për mbrojtjen e interesave kombëtare”, shkruan Telegrafi Maqedoni.

Dy zyrtarët të kësaj partie e kanë paralajmëruar pjesmarrjen në këtë protestë duke apeluar edhe tek qytetarët për pjesmarrje masive në protestën e paralajmëruar për sot.

”Kur OBRM thërret në protestë, ajo nuk mbështet me 500 ‘Like’ në Facebook, por 50.000 mijë qytetarë të mbledhur para Kuvendit të Maqedonisë. Të nderuar 455.000 votues për Maqedoni unitare, motra dhe vëllezër, të nderuar qytetarë, qëndroni të shëndoshë, të gjallë, me dinjitet dhe të gatshëm” ka shkruar deputeti dhe ish-ministri i kësaj partie, Antonio Miloshoski.

Nga ana tjetër, drejtori i Arkivës Shtetërore, Filip Petreski ka shkruar se do të ketë revolucion.